wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog

Blog

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Typy wyświetlaczy w smartfonach

12-10-2020Wyświetleń: 86
Typy wyświetlaczy w smartfonach
Dokonując wyboru nowego telefonu bardzo często zwracamy uwagę na wyświetlacz i jego parametry. Wśród parametrów, ważna jest głębia koloru i jego odwzorowanie, rozmiar, rozdzielczość, a nawet rodzaj zastosowanej matrycy. Producenci wykorzystują różne rodzaje wyświetlaczy w oferowanych przez nich urządzeniach. Czym się różnią i na co warto zwrócić uwagę? Zostało to omówione w tym artykule.
Przeczytaj całość

Jak zabezpieczyć dane w Smartfonie?

02-10-2020Wyświetleń: 52
Jak zabezpieczyć dane w Smartfonie?
Smartfony w obecnych czasach należą do podstawowych narzędzi, z których korzystamy każdego dnia. Stały się niezbędne w pracy, na uczelni, a nawet w życiu prywatnym. Pojawia się pytanie, jak ochronić dane przechowywane w naszym urządzeniu, aby zminimalizować ryzyko przechwycenia ich przez osoby niepowołane (np. hakerów, internetowych przestępców czy złodziei). Jak zatem zabezpieczyć telefon, aby przechowywane na nim dane nie okazały się łatwym łupem?
Przeczytaj całość

Jak przyśpieszyć telefon z Androidem?

25-09-2020Wyświetleń: 63
Jak przyśpieszyć telefon z Androidem?
Smartfony są narzędziem, z którego korzystamy bardzo aktywnie w ciągu dnia. Wykorzystujemy je do komunikacji, rozrywki, a nawet często są niezbędnym narzędziem w pracy. Wraz z czasem użytkowania współczesnych smartfonów ich wydajność może spaść. Przekłada się to na wolniejsze działanie telefonu, dłuższy czas ładowania aplikacji oraz wyszukiwania zapytań w wyszukiwarce, a często nawet szybszym rozładowywaniem się baterii telefonu. Spadek wydajności telefonu nie musi wiązać się z wymianą telefonu na nowy. Warto zapoznać się kilkoma poradami, których wykorzystanie może przełożyć się na przyśpieszenie działania telefonu.
Przeczytaj całość

Rodzaje i metody ochrony Smartfona

14-09-2020Wyświetleń: 64
Rodzaje i metody ochrony Smartfona
Smartfony stały się nieodzownym elementem naszego życia. Korzystamy z nich w domu, w pracy, w czasie podróży miejskim autobusem, a nawet na spacerze. Za ich pomocą kontaktujemy się ze znajomymi, szukamy interesujących nas informacji, opłacamy rachunki, robimy zdjęcia, a nawet dokonujemy zakupów. Częstotliwość korzystania z urządzeń jest duża, w związku z tym ryzyko ich uszkodzenia także jest duże. Dlatego ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie telefonu, aby zminimalizować ryzyko jego porysowania czy uszkodzenia.
Przeczytaj całość

Koronawirus 2019-NCOV z Wuhan - wpływ na dostępność części cz.2

18-03-2020Wyświetleń: 86
Koronawirus 2019-NCOV z Wuhan - wpływ na dostępność części cz.2

Wpis jest kontynuacją tekstu z 13.02.2020r pt.: Koronawirus 2019-nCoV z Wuhan - wpływ na dostępność części cz.1. Po ponad miesiącu od poprzedniego artykułu, wirus COVID-19 obecny jest we wszystkich państwach Unii Europejskiej. W Polsce mamy blisko 300 osób z wynikiem pozytywnym, co de facto oznacza kilka tysięcy osób zarażonych. Kilka osób zmarło. Następne 2-3 miesiące będą przykrym testem dla nas wszystkich.

Wracamy do głównego wątku. Gratulacje dla Chin, które wydaje się, że opanowały sytuację, produkcja jest powoli wznawiana. Nie oznacza to końca kwarantanny, którą wiele obszarów jest nadal objętych, a Shenzhen (dla elektroniki kluczowe) nadal jest zamknięte.

Przeczytaj całość

Motorola G7 Power

05-03-2020Wyświetleń: 88
Motorola G7 Power
Odkąd Motorola trafiła pod skrzydła Lenovo widać znaczące zmiany ku lepszemu. Od czasu przyjęcia Motoroli przez Lenovo nastąpił spadek cen wielu smartfonów Motoroli. Wyraźnie również następuje widoczny proces lepszej dystrybucji i dostępności tej marki, nawet na niszowych rynkach europejskich. Wraz z uaktualnieniem smartfonów do systemu w wersji Android 8/8. 1 (Oreo ) smartfonie wzbogaciły się w wiele nowych i rzadko spotykanych funkcji programistycznych. Wyróżniających urządzenia tego producenta na tle innych dostępnych urządzeń na rynku. Mowa tutaj o asystencie głosowym dla osób niewidomych. Asystent / narrator w jednym oraz mówiący kobiecym głosem odczytuje całą zawartość ekranu.
Przeczytaj całość

Koronawirus 2019-nCoV z Wuhan - wpływ na dostępność części cz.1

13-02-2020Wyświetleń: 109
Koronawirus 2019-nCoV z Wuhan - wpływ na dostępność części cz.1

Mamy połowę lutego 2020r i nie ma chyba osoby, która nie słyszała o nowym wirusie z Wuhan. Pominę całkowicie zagadnienia: czy wirus jest groźny, ilu ludzi zabił, a ilu i w jakim tempie ulega zarażeniu. O tym powstaje codziennie dziesiątki filmów, artykułów ... tutaj chciałbym napisać kilka słów odnośnie wpływu tego co dzieje się w Chinach na dostępność części zamiennych do telefonów.

Przeczytaj całość

Nowości w dostawie 15.01.2020r

29-01-2020Wyświetleń: 108
Nowości w dostawie 15.01.2020r

Początek roku, nowa dostawa, a w niej nowości w ofercie. Tym razem obrodziło nam w wyświetlacze i płytki z gniazdem USB do telefonów marki Nokia. Wpis przedstawia listę nowych pozycji w asortymencie sklepu.

Przeczytaj całość

Bendgate czyli krzywa ramka w telefonie

10-01-2020Wyświetleń: 198
Bendgate czyli krzywa ramka w telefonie

Jak wielu pamięta premiera telefonu Iphone 6, przyniosła jak zwykle wiele kontrowersji. Czy to wystająca obwódka aparatu, brak zmian (nie licząc wyglądu urządzenia), czy najbardziej znany problem - wyginanie się telefonu w kieszeni. Problem tak powszechny, że uzyskał swój własny hashtag w wielu popularnych serwisach społecznościowych. Wpisując w wyszukiwarkę hasło #bendgate naszym oczom ukaże się naprawdę obszerna ilość stron internetowych, grafik, czy filmów pokazujących wygięte ramki w telefonach.

Przeczytaj całość

Pierwszy wpis

10-01-2020Wyświetleń: 123
Pierwszy wpis

Pamiętacie jak mieliście napisać kilka zdań i nagle zastał was stan podobny do niebieskiego ekranu z popularnego systemu operacyjnego?

Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl