wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Bendgate czyli krzywa ramka w telefonie

Bendgate czyli krzywa ramka w telefonie

Data dodania: 10-01-2020

Jak wielu pamięta premiera telefonu Iphone 6, przyniosła jak zwykle wiele kontrowersji. Czy to wystająca obwódka aparatu, brak zmian (nie licząc wyglądu urządzenia), czy najbardziej znany problem - wyginanie się telefonu w kieszeni. Problem tak powszechny, że uzyskał swój własny hashtag w wielu popularnych serwisach społecznościowych. Wpisując w wyszukiwarkę hasło #bendgate naszym oczom ukaże się naprawdę obszerna ilość stron internetowych, grafik, czy filmów pokazujących wygięte ramki w telefonach.



bendgate krzywa ramka w iphone
Jaka jest odpowiedź na pytanie - Dlaczego Iphone 6 się wygina?. Odpowiedź jest bardzo prosta. Firma Apple postanowiła zaoszczędzić na ramce telefonu. Zamiast zastosowania sprawdzonej, odlewanej ramki, posłużono się techniką tłoczenia gotowego elementu. Co to zmieniło? Element metalowy, zastosowany we flagowym ówcześnie modelu marki z Cuppertino jest bardziej podatny na odkształcenia niż staromodny odlew. Apple Iphone 6 (dotyczy także modelu plus) wywołał spore zamieszanie na rynku, a gdyby nie odkształcająca się ramka z pewnością sprzedałby się w jeszcze większej ilości egzemplarzy.Powodem wygięcia ramki telefonu mogą być naprężenia jakie występują przy noszeniu telefonu np. w tylnej kieszeni dżinsów.
 

Jakie są skutki wygięcia ramki w telefonie? Masz szczęście - nic się nie dzieje. Nie masz szczęścia: pęknięta szybka, pęknięty wyświetlacz, uszkodzona płyta główna, nie działający ekran dotykowy, uszkodzona bateria. Jeśli już masz krzywą ramkę w telefonie (mówimy nawet o małej różnicy na całej długości telefonu np. 1mm) i chcesz zamontować nowy wyświetlacz, pamiętaj, że ramkę należy wyprostować lub wymienić. Montaż wyświetlacza w krzywą ramkę może oznaczać problemy z ekranem dotykowym (naprężenia) oraz większą podatność na uszkodzenia mechaniczne wyświetlacza.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl